„BenQ TK800“ 4K projektoriaus apžvalga [VIDEO]

Benq TK800

Atėjo laikai, kai įtraukiančią namų kino patirtį gali užtikrinti ne tik didžiulis Smart TV televizorius. Pasak Varle.lt specialistų, dabar labai paprasta kokybiškus filmų ar rungtynių peržiūros vakarus organizuoti namie ar sodyboje projektoriaus dėka.  Ar kada nors galvojote apie 4K televizoriaus įsigijimą? O apie 4K projektoriaus? Šios apžvalgos herojus – 4K „BenQ TK800“ projektorius.

Pažiūrėkime į šio projektoriaus išvaizdą. Išoriškai ir techniškai „TK800“ iš esmės praktiškai atkartoja „W1700“ modelį. Maksimali vaizdo įstrižainė, kokią gali atvaizduoti  „BenQ TK800“ projektorius yra 200 col. (508 cm). Pagrindas čia tas pats 0,47 col. DMD lustas su dviguba XPR sistema, kuri generuoja ekrane 3840×2160 pikselių raiškos vaizdą. Optinę sistemą sudaro plačiakampis objektyvas iš 7 elementų keturiose grupėse su priartinimu, leidžiančiu sukurti 100 col. vaizdą iš 3,25 m atstumo. Lyginant su „W1700“ modeliu, panašus ir prijungimo jungčių rinkinys, kuriame pagrindinis vaidmuo tenka HDMI v2.0 jungtims su HDCP2.2, leidžiančioms priimti 4K video su HDR. Varle.lt projektorių specialistų nuomone, tokia funkcija patiks ne tik užkietiejusiems ir reikliems kinomanams, bet ir mėgstantiems pažaisti su žaidimų konsole. Korpusas minėtų dviejų „Benq“ modelių išoriškai niekuo nesiskiria išskyrus priekinio skydelio spalvą.

Kardinalūs pakeitimai slypi spalvų rate, kuris šiame modelyje gavo skaidrų sektorių. Jo dėka inžinieriams pavyko padidinti vaizdo ryškumo lygį: šviesos srautas čia siekia 3000 liumenų (palyginimui, „W1700“ turėjo 2200 liumenų). Be to, Varle.lt apžvalgos modelis turi ir kitą procesorių su programine įranga. „BenQ TK800“ neturi „CinematicColor“ technologijos, tačiau čia daugiau dėmesio skirta sporto ir futbolo režimų vaizdo apdorojiomui. Atvaizduojamo judančio vaizdo ekrane tikslumas tiesiog fenomenalus. Pagal pobūdį tikslumas labai primena žaidimų monitoriaus su mažu reakcijos laiku veikimą. Tai reiškia, kad esant kadre bet kokiems greitiems judesiams, o tokių vaizdų sporto rungtynėse apstu, susiliejusių vaizdų iš viso nėra ir svarbiausia, kad toks rezultatas nepriklauso nuo raiškos. Taigi, žiūrint net ir 60 kadrų spartos 4K vaizdą – jokių išsiliejimų neprarandant detalumo.

TK800

Skaidraus sektoriaus dėka spalvos rate su ta pačia lempa ir energijos efektyvumu, kokiais pasižymi senesnis „W1700“ modelis, šios apžvalgos herojus siūlo ir vizualiai, ir pagal matavimus reikšmingai didesnį vaizdo ryškumą. Sporto režimas leidžia 100 col. įstrižainės ekrane lengvai žiūrėti be pilno kambario užtemdymo. Šiuo atveju pilnai pakaks stalinės lempos tam, kad žiūrovai galėtų patogiai užkandžiaut. Filmai atitinkamame režime taip pat atrodo ryškiau, tačiau skirtingai nei kituose projektoriuose (pavyzdžiui, skirtuose biurui) su skaidriu sektoriumi spalvos rate, čia spalvos neatrodo iškreiptos, ką taip pat patvirtina matavimai. Tai neįtikėtina, nes įprastai būna atvirkščiai. Spalvos atrodo tikroviškos, prisotintos atspalvių, o to, būdingo biuro projektoriams blankumo visai čia nėra. Tiesa, juodos spalvos lygis pakankamai didelis, tačiau tai galima pastebėti nebent visiškoje tamsoje.

tk800

Įdomu tai, kad turint tokius parametrus gamintojui pavyko ir šviesos šaltinio veikimo laiką padaryti tokį pat didelį, kokį turi namų kino modeliai: 8000 val. SmartEco režime. Vertinant parametrų, funkcijų, ypatybių ir vaizdo kokybės visumą, galima teigti, kad „BenQ TK800“ projektorius visiškai nėra koks specializuotas ir skirtas tik sporto rungtynėms žiūrėti, nes jis – absoliučiai universalus ir tai jo didelis privalumas. Bravo, „Benq“!

„Benq TK800“ pasižymi 1,2 karto artinimo funkcija, kuri išplečia projektoriaus įrengimo ir montavimo galimybes bei leidžia naudotis įspūdingu projektavimo nuotolių intervalu ir mėgautis vaizdu dideliame ekrane.

Didelis šio 4K projektoriaus privalumas tas, kad jis turi 3D funkciją (veikia 10180p režime). Pasak Varle.lt specialistų, retas 4K projektorius, kainuojantis mažiau nei 1300 eurų, pasižymi 3D funkcija.

„TK800“ būdingas 44 ms įvesties vėlavimas. Tai nebloga reikšmė daugumai žaidimų, tačiau ko gero rimti ar profesionalūs žaidėjai pageidautų spartesnio varianto. Ne paslaptis, kad yra nemažai 1080p raiškos projektorių su 16 ms įvesties vėlavimais. Tačiau nepamirškime, kad turime reikalų su 4K projektoriumi. Bendrai, vaivorykštės efektas yra pakankamai retas reiškinys kalbant apie daugumą dabartinių DLP projektorių ir „TK800“ šiuo atveju ne išimtis. Vertėtų pagirti gamintoją už ventiliatorių triukšmą šiame projektoriuje. Triukšmingumo lygis ekonominiame režime yra labai nedidelis ir girdimas tik itin tyliame kambaryje.

„Benq TK800“ turi vieną šone įmontuotą 5W garsiakalbį. Nepaisant to, kad yra tik vienas garsiakalbis, garsas yra pakankamai geros kokybės lyginant su kitais portabiliais projektoriais. Žinoma, jis neprilygsta kokybiškoms garso sistemoms (soundbar) ar kolonėlėmis.

tk800

„BenQ TK800“ projektorius turi tokias jungtis: du HDMI (1,4a ir 2.0) lizdus su HDCP 2.2 palaikymu, D-sub, RS232, USB-A, USB-miniB. Prie projektoriaus galima prijungti Wi-Fi modulį „BenQ QCast/QCast Mirror“, „Google Chromecast“ arba „Amazon Fire TV Stick“. Tai leis bevieliu būdu persiųsti į ekraną mėgstamus serialus, filmus, rungtynes, koncertus ir net žaidimus.

Atsižvelgiant į tai, kad fiksuotas poslinkis padaro vaizdą virš objektyvo vidurio linijos, daugeliu atvejų idealiausias yra lubų montavimas. Taip pat galima įrengti projektorių ant galinės lentynos ar stovo už sėdynių. Tokie sprendimai leis projektuoti vaizdą virš žiūrovų galvų. Tiesa, nustatymuose dar reikėtų atlikti tam tikrus koregavimus.

Kokie yra „Benq TK800“ trūkumai? Projektorius sukuria labai tamsų, tačiau ne tobulai juodą rėmą aplink projektuojamą vaizdą. Rėmas sudaro apie 4.5 proc. vaizdo pločio. Taigi 120 col. įstrižainės vaizdui (105 col. pločio) projektuojamas beveik 5 col. pločio tamsus rėmas aplink visą aktyvią 16:9 formato vaizdo srities plotą. Kalbant apie šį trūkumą, visų pirma reikėtų pažymėti, kad tai būdinga visiems projektoriams, kurie turi 0.47 col. UHD DLP lustą, taigi „BenQ TK800“ čia ne išimtis. Antra, projektuojamas šio modelio vaizdas pats savaime yra ryškus ir pasižymi pakankamai dideliu kontrastu, todėl daugeliu atvejų sudėtinga pastebėti tą tamsų rėmą. Kitas trūkumas – rankiniai 3D nustatymai. „BenQ TK800“ pasižymi 3D funkcija tik 1080p raiškos šaltiniams (ne 4K). Projektorius automatiškai neatpažįsta 3D šaltinio signalo. Reikia atidaryti meniu ir įjungti 3D režimą rankiniu būdu. Kai 3D režimas įjungiamas, bet koks vėliau sekantis 4K turinys bus projektuojamas 1080p raiškoje tol, kol nustatymuose nebus išjungtas 3D režimas. Taigi, čia yra šiek tiek nepatogumų, nors kita vertus, didelis klausimas, kiek dažnai kas naudojasi 3D funkcija.

Jeigu šiuo metu svarstote apie didelės įstrižainės televizoriaus įsigijimą, tikrai pagalvokite apie projektorių, nes žiūrėjimo patirtis tikrai įspūdingesnė. Varle.lt projektorių specialistai išskiria tokius pagrindinius „BenQ TK800“ privalumus: didelis ryškumas, ilgas šviesos šaltinio veikimo laikas, 4K raiška, HDR režimas ir nedideli gabaritai.

 

Daugiau projektoriaus techninių parametrų oficialiame gamintojo puslapyje čia: