Auga „Apple“ nešiojamų kompiuterių pardavimai

Auga-„Apple“- nešiojamų- kompiuterių- pardavimai.

Paskutinė tyrimų „TrendForce“ kompanijos statistika rodo, kad „Apple MacBook“ nešiojamų kompiuterių pardavimai auga, nors bendrai rinkoje vyrauja neigiama atmosfera ir gamintojai nesijaučia čia patogiai. Bendroje statistikoje „Apple“ nurungė „ASUS“ ir „Acer“ kompanijas ir 2015 m. tapo ketvirtuoju pagal dydį gamintoju nešiojamų kompiuterių rinkoje. „Apple“ kompanijos dalis rinkoje 2015 m. sudarė 10,34% (palyginimui: 2014 m. ji siekė 9,3%). Iš viso nešiojamų kompiuterių gamintojai praeitais metais į rinką paleido 164,4 mln. įrenginių. Lyginant šiuos duomenis su 2014 metais tai yra  6,3% mažiau, tada rinkoje pasirodė 175,5 mln. nešiojamų kompiuterių vienetų.

Ir toliau lyderiauja „HP“ bei „Lenovo“ kompanijos: kiekviena jų valdo maždaug po 20% rinkos. Toliau seka „Dell“ kompanija, kurią nuo „Apple“ skiria kiek daugiau nei 3%. Be to nereikėtų pamiršti, kad „Apple“ labai skiriasi nuo lyderių trijulės jau vien tuo, kad siūlo tik tris nešiojamų kompiuterių modelius, kurių pigiausias 11 colių „MacBook Air“ kainuoja 899 dolerius. Kiti nešiojamų kompiuterių gamintojai šiadien siūlo kur kas platesnį produktų spektrą, kuris apima įvairias kainų kategorijas. Varlė.lt nešiojamų kompiuterių specialistų nuomone, artimiausiu metu „Apple“ gali stipriai įsitvirtinti šioje rinkoje pasiūlydama naujus, „Skylake“ procesoriaus pagrindu, veikiančius nešiojamus kompiuterius.

TrendForce-nešiojamų-kompiuterių-pardavimo-statistika

Užsienio analitikai prognozuoja, kad 2016 metais konkurencija nešiojamų kompiuterių rinkoje gali sustiprėti, dėl tokių žaidėjų kaip „Microsoft“, „Xiaomi“ ir „Huawei“ atėjimo taip pat dėl galimo „Samsung“ stalinių kompiuterių verslo atkūrimo bei spėjamu „Toshiba“ atsisakymu prekiauti nešiojamais kompiuteriais už Japonijos ribų.

Šaltinis: TrendForce