Ar jūsų dviratis tinkamai paruoštas sezonui? Kelios pagrindinės taisyklės

Kuo šiltesni orai – tuo daugiau dviratininkų traukia į trasą: kas į darbą, kas į sodą, kas po kiemą. Tačiau jei jūsų dviratis dar vis slepiasi sandėliuke, verta žinoti, kaip juo pasirūpinti, kad pirmoji kelionė neapkarstų, o būtų saugi bei maloni.

Pirmiausia įsitikinkite, kad dviratis švarus

Norint, kad dviratis tarnautų kuo ilgiau, svarbu pasirūpinti jo švara. Tai – pagrindinis dalykas.

„Dviratį siūlome valyti sausu ar drėgnu skudurėliu, o sunkiau prieinamas vietas išvalykite šepetėliu. Jei dviratis laikomas retai valomoje patalpoje, jis gali būti tiesiog apdulkėjęs“, – patarimais dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt“ ekspertai.

Ne mažiau svarbu apžiūrėti, ar nėra rūdžių žymių. Jokiais būdais nenaudokite metalinių šepetėlių ar kitokių aštrių daiktų, kad nesubraižytumėte dviračio.

Iliustracija iš freepik.com

Pasirūpinkite dviračio grandine

Grandinės priežiūrai svarbūs šie dalykai – būtina ją gerai nuvalyti, sutepti ir įtempti. Kadangi ant grandinės kaupiasi purvas ir nešvarumai, tai apsunkina važiavimo kokybę, kenkia pačiai grandinei, didina korozijos tikimybę, todėl būtina ją reguliariai valyti.

„Purvas, patekęs tarp grandinės narelių, yra itin kenksmingas – pedalų mynimas tampa mažiau efektyvus, o grandinė gali greičiau susidėvėti. Ant nešvarios grandinės būtinai užpurkškite riebalus šalinančios priemonės“, – įspėja Varlė.lt specialistai.

Dažniausi dviračio gedimai – į ką atkreipti dėmesį

Stabdžių kaladėlės ir jų gedimai, nuleisti ratai, apšerpetoję troseliai ir kitokios panašios bėdos – tai tik keli iš daugumos galimų dviračių gedimų.

Bet kokia technika, nenaudojama ilgą laiką, dėvisi, todėl ne išimtis – ir dviratis.  

Varlė.lt specialistai rekomenduoja prieš išvažiuojant į gatvę patikrinti pagrindinius dviračio mazgus. Žinoma, idealiausias variantas perrinkti ir sutepti visus dviračio mazgus, o susidėvėjusius pakeisti naujais.

Iliustracija iš freepik.com

Dviračio stabdžiai – esminis saugumo elementas

Jeigu nuspaudus stabdžius, ratai vis tiek prasisuka, vadinasi, kad reikia keisti stabdžių troselį. Dviračio stabdžiai – esminis saugumo garantas, todėl „žaisti“ su likimu nerekomenduojama.

Dar svarbus patarimas. Atkreipkite dėmesį į rankenėles: jas nuspaudus, jos turi grįžti atgal. Jeigu negrįžta, veikiausiai, surūdijo lynai. Ratai ir vairas – dviračio “stuburas”, prieš pradedant kelionę, būtinai apžiūrėkite, ar nėra atsilaisvinusių detalių.

Pasirūpinę dviračio technine būkle, nepamirškite šalmo, kitų apsaugos priemonių bei tinkamos sportinės aprangos. Taip pat Varlė.lt specialistai pataria visada su savimi vežiotis tam tikrus įrankius. Jei planuojamos ilgesnės distancijos kelionės dviračiu – tai turėtų būti atsarginė kamera, įrankiai, su kuriais ją galima būtų pasikeisti. Jei kelionė yra trumpesnė, patariama turėti su savimi nedidelę pompą.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *