„Apple Watch Ultra 2“ ne tik ekstremaliems sportininkams [VIDEO]

Apple Watch Ultra 2 apžvalga

„Apple Watch Ultra 2“ – naujasis „Apple“ išmanusis laikrodis, pozicionuojamas kaip modelis aktyviems žygeiviams, sportininkams ir ekstremalių nuotykių mėgėjams ir visiems, kurie ieško maksimalios kokybės, dizaino ir našumo derinio. Pažiūrėkime, ką siūlo antros kartos „Ultra“ ir kokiomis galimybėmis jis pasižymi.

„Apple Watch Ultra 2“ dizainas

Tiek šių metų „Ultra 2“, tiek praeitų metų „Ultra“ dizainas ir matmenys yra tokie patys. Tai jau daugelio naudotojų visame pasaulyje pamiltas ir patogus formatas. Nepaisant išorinio panašumo į savo pirmtaką, „Apple Watch Ultra 2“ yra tikrai šviežias pasiūlymas. Tai 49 mm dydžio titaninio korpuso modelis, atitinkantis MIL‑STD 810H standartą, atsparus vandeniui iki 100 m ir pasižymintis IP6X atsparumo dulkėms klase.

Naujas, neįtikėtinai galingas „SiP S9“ lustas

„Apple Watch Ultra 2“ modelyje naudojamas specialiai sukurtas „Apple“ lustas – visiškai naujas SiP S9 lustas. Tai galingiausias iki šiol „Apple Watch“ esantis lustas, kuriame patobulintas bendras lusto našumas ir visiškai naujos funkcijos, įskaitant dvigubo bakstelėjimo gesto funkciją ir „Siri“ palaikymą, prieigą prie sveikatos duomenų ir jų įrašymą užtikrinant privatumą ir saugumą. „Apple Watch Ultra 2“ modelyje taip pat įdiegta nauja 4 branduolių sistema „Neural Engine“, kuri mašininio mokymosi pagrindu atliekamas užduotis apdoroja iki dviejų kartų greičiau, lyginant su praeitų metų „Apple Watch Ultra“.

Dvigubo bakstelėjimo funkcija „Double Tap“

Naudojant naująjį dvigubo bakstelėjimo gestą galima išties lengvai valdyti „Apple Watch Ultra 2“ viena ranka ir neliesti ekrano. Dukart bakstelėję rodomuoju pirštu rankos, ant kurios yra laikrodis, nykštį, galima greitai ir patogiai atlikti daugelį dažniausiai atliekamų veiksmų su „Apple Watch Ultra 2“. Dvigubas bakstelėjimas taip pat atveria laikrodžio ciferblate esančią funkciją „Smart Stack“, o dar vienas dvigubas bakstelėjimas slenka per valdiklių ekraną. Ši funkcija ypač pravers lauke, pavyzdžiui, norint valdyti kompasą, kai ranka yra užimta. Tiesa, dvigubo bakstelėjimo gesto palaikymas bus prieinamas šiais metais kiek vėliau.

Dvigubu bakstelėjimu galima valdyti pagrindinį programėlės mygtuką, todėl galima sustabdyti laikmatį, paleisti ar pristabdyti muziką arba pradėti žadintuvo snaudimą. Ši funkcija taip pat leidžia atsiliepti į telefono skambutį arba jį baigti, fotografuoti „Apple Watch“ kameros nuotolinio valdymo pulteliu arba net persijungti į naują „Compass“ programėlės vaizdą „Altitude“ ir patikrinti santykinį išsaugotų kelio taškų aukštį. Naujojo dvigubo bakstelėjimo gesto palaikymą užtikrina greitesnė „Apple Watch Ultra 2“ sistema „Neural Engine“, kuri akselerometro, giroskopo ir optinio širdies ritmo jutiklio duomenis apdoroja naudodama naują mašininiu mokymusi pagrįstą algoritmą. Jis aptinka unikalų subtilius riešo judesių ir kraujotakos pokyčius, kai ranka ir pirštai atlieka dvigubo bakstelėjimo gestą.

„Apple Watch Ultra 2“: ryškesnis ekranas

Nauja pažangi ekrano architektūra leidžia „Apple Watch Ultra 2“ pasiekti didžiausią 3000 nitų ryškumą. Tai 50 proc. daugiau nei turėjo pirmosios kartos „Apple Watch Ultra“, todėl tai ryškiausias iki šiol „Apple“ sukurtas išmanaus laikrodžio ekranas. O naudotojui tai reiškia geresnį įskaitomumą būnant ryškioje saulės šviesoje. Tamsiuose kambariuose arba anksti ryte ekrano ryškumą galima sumažinti iki vieno nito, kad netrukdytų kitiems šalia esantiems žmonėms. Naujoji ekrano architektūra taip pat pasireiškia žibintuvėlio veikimu – kurį laiką pasukus „Digital Crown“ rankenėlę, ryškumas padvigubėja, kad būtų geriau apšviestas kelias.

„Modular Ultra“ ciferblatas

Naujajame  ciferblate, sukurtame specialiai „Apple Watch Ultra 2“ modeliui – „Modular Ultra“ – išnaudojamos visos didžiulio ekrano galimybės, išoriniuose jo kraštuose pateikiant realaus laiko duomenis, pvz., praėjusį laiką sekundėmis, aukštį ar gylį. Šiame skaitmeniniame laikrodžio ciferblate gali būti daugiausia duomenų, pritaikytų įvairioms sporto šakoms, lauko ekspedicijoms ar veiklai vandenyje.

„Apple Watch Ultra 2“ sukurtas tikrai ekstremalioms sąlygoms

„Apple Watch Ultra 2“ sukurtas išties ekstremalioms sąlygoms ir buvo išbandytas didžiausiame iš visų „Apple“ gaminių aukštyje: nuo 500 metrų žemiau jūros lygio iki 9000 metrų, kad galėtų patikimai lydėti naudotojus kopiant net į aukščiausias pasaulio viršukalnes. „Apple Watch Ultra 2“ puikiai tinka vandens sportui, įskaitant ekstremalias sporto šakas, pavyzdžiui, jėgos aitvarų sportą ir banglenčių sportą, o su nauja „Huish Outdoors“ programėle „Oceanic+“ galima nardyti iki 40 metrų gylį.

Integruota „Siri“ funkcija, leidžianti pasiekti ir įrašyti sveikatos duomenis

Pirmą kartą „Apple Watch“ istorijoje užklausos „Siri“ gali būti apdorojamos įrenginyje. Užklausoms, kurioms nereikalingas interneto ryšys, pavyzdžiui, norint pradėti treniruotę ar nustatyti laikmatį, „Siri“ nereikia mobiliojo ryšio tinklo ar „Wi-Fi“, todėl atsakymai gaunami greičiau ir tiksliau. Dėl galingo neuroninio variklio diktavimo funkcija yra iki 25 proc. tikslesnė.

Duomenų apdorojimas įrenginyje yra privatumą ir saugumą užtikrinantis procesas. Be to, dabar per „Siri“ galima pasiekti „Health“ programėlės duomenis ir pateikti su sveikata ir fizine būkle susijusias užklausas. Pavyzdžiui, naudotojai gali paklausti, kiek valandų miegojo praėjusią naktį, kiek nedaug trūksta iki žiedo uždarymo programėlėje „Activity“, pradėti bėgimo takeliu ar dviračių treniruotę arba paprašyti nustatyti kelio tašką vien balsu, net ir nesant interneto ryšiui. Naudotojai taip pat gali paprašyti „Siri“ „Apple Watch Ultra 2“ išmaniajame laikrodyje įvesti sveikatos duomenis, pavyzdžiui, svorį, kūno temperatūrą, menstruacijas ar vartojamus vaistus.

Ilgai veikianti baterija

Nesvarbu, ar laukia antroji žygio į kalnus diena, ar paskutinis triatlono etapas, ar ilgas nardymas koraliniame rife – „Apple Watch Ultra 2“ yra aprūpintas baterija, kurios energijos užteks ilgam. Normaliame režime išmanusis laikrodis užtikrina iki 36 val. baterijos veikimo, o mažų energijos sąnaudų režime – net iki 72 val.

„watchOS 10“ sistema ir galimybės

„Apple Watch Ultra 2“  veikia „watchOS 10“ sistemos pagrindu, į kurią įtraukta daugybė įdomių ir naudingų funkcijų, pavyzdžiui, naktinis režimas dabar naudoja aplinkos šviesos jutiklį, kad automatiškai įsijungtų tamsoje. Taip pat vertas paminėjimo „Bluetooth“ jungiamumas su galios matuokliais, greičio jutikliais ir kadencijos jutikliais, specialiai pritaikytas dviratininkams. Tai suteikia jiems naujų rodiklių ir vaizdų treniruočių programėlėje ir dviračių treniruotėse. Taip pat atsirado galimybė automatiškai rodyti dviračių treniruotę kaip tiesioginį įvykį „iPhone“ (bakstelėjus jis gali užpildyti visą ekraną). Dar yra papildomi įrankiai programėlėje „Mindfulness“, padedantys palaikyti psichikos sveikatą įvedant informaciją apie nuotaikų kaitą, savijautą ir pan.

„Carbon Neutral“ modeliai

Pasirinkti naujieji „Apple Watch Ultra 2“, „Apple Watch SE“ ir „Apple Watch Series 9“ modelių korpusų ir dirželių deriniai yra pirmieji „Apple“ „Carbon Neutral“ produktai. Įgyvendinant „Apple“ 2030 m. tikslus, „Apple Watch Ultra 2“ anglies dioksido pėdsakas buvo gerokai sumažintas. Gamybos ir tiekimo procese sumažintas trijų didžiausių šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinių – žaliavų, elektros energijos ir transporto – išmetamų teršalų kiekis. Likusį nedidelį išmetamųjų teršalų kiekį kompensuoja aukštos kokybės leidimai, susiję su ekologišku dizainu. Laikrodyje „Apple Watch Ultra 2“ su „Alpine“ arba „Trail“ dirželiu yra 95 proc. perdirbto titano. Palyginimui, praeitų metu „Watch Ultra“ konstrukcijoje perdirbto titano iš viso nebuvo.

Apibendrinimas

Šiais metais „Apple“ iš tikrųjų dar labiau patobulino iki šiol patikimiausią ir universaliausią savo išmanųjį laikrodį. „Apple Watch Ultra 2“ yra pažangiausias „Apple Watch“ modelis, pasižymintis puikiu našumu ir nuostabiai atnaujintomis funkcijomis. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško išskirtinio stiliaus didžiausio ir ryškiausio ekrano, ilgiausiai veikiančios baterijos ir geriausios GPS sistemos, kokia tik yra „Apple Watch“ laikrodyje. Iš tikrųjų, turėti ant riešo „Apple Watch Ultra 2“ ir naudotis visomis tomis funkcijomis yra grynas malonumas, kuriam apibūdinti sudėtinga rasti tinkamų žodžių.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *