„Apple Watch Series 9“ – nauja sąveikos su išmaniuoju laikrodžiu magija ir dar daugiau galimybių [VIDEO]

Apple Watch Series 9 apžvalga

Naujausias „Apple Watch Series 9“ išmanusis laikrodis jau čia, jis atrodo itin stilingai, jame yra integruotas visiškai naujas, daug greitesnis lustas, palaikoma dvigubo bakstelėjimo (angl. Double tap) funkcija, leidžianti naudotis įrenginiu jo neliečiant ir dar daugybė kitų išties puikių patobulinimų ir funkcijų, bet apie viską iš eilės.

Kas naujo „Apple Watch Series 9“ laikrodyje?

  • Naujas dvigubo bakstelėjimo gestas, kuris leidžia sąveikauti su išmaniuoju laikrodžiu išties magišku būdu – jo neliečiant
  • Naujas S9 SiP lustas
  • 2 kartus ryškesnis ekranas
  • Patobulintas minimalus ryškumas
  • Antros kartos UWB lustas
  • Siri dabar gali pasiekti ir įrašyti sveikatos duomenis
  • Naujas rožinis korpusas
  • Nauji laikrodžio dirželiai kartu su laikrodžiu

„Apple Watch Series 9“ komplektacija išliko ta pati. Dėžutėje rasite patį išmanųjį laikrodį ir magnetinį įkrovimo laidą, taip pat naudotojo vadovą ir pasirinktos versijos laikrodžio dirželį.

„Apple Watch Series 9“ dizainas ir ekranas

Naujasis „ Apple Watch Series 9“ atrodo nepriekaištingai – jau pažįstamas stačiakampis korpusas, patogūs 41 mm ir 45 mm matmenys. Naujas išorinis šių metų naujienos bruožas – rožinė spalva, kuri atrodo išties stilingai ir tikriausiai bus šių metų hitas? Bendrai gamintojas pasiūlė net kelių spalvų korpuso variantus: rožinės, sidabrinės, vidurnakčio, raudonos, „Starlight“ ir dar daugiau dirželių variantų, kurių dėka galima įvairiai personalizuoti savo įrenginį ir pritaikyti jį prie savo stiliaus. Svarbu paminėti tai, kad bet koks aliumininis „Apple Watch Series 9“ išmanusis laikrodis su nauju „Sport Loop“ dirželiu yra neutralus anglies dioksido emisijos atžvilgiu.

Reikšmingai pasikeitė ekranas. Ne dydis, o ryškumas: dabar jis net dvigubai ryškesnis – pasižymi 2000 nitų ryškumu, ankstesniame „ Watch Series 8“ modelyje buvo 1000 nitų. Toks ryškumo padidinimas ženkliai pagerina naudojimosi laikrodžiu patogumą, ypatingai būnant lauke – visa informacija matoma itin ryškiai ir aiškiai net ir šviečiant ryškiai saulei. O štai tamsoje minimalus ryškumo lygis sumažėjo iki 1 nito, o tai yra geriau nei 2 nitai. Techniškai tai gali atrodyti kaip nedidelis patobulinimas, bet kai laikrodį naudojame naktį lovoje, skirtumas akivaizdus.

„Apple Watch Series 9“ procesorius ir programinė įranga

Viena didžiausių ir svarbiausių „Apple Watch Series 9”  naujienų – „Apple S9” mikroschemų rinkinys arba kitaip S9 SiP lustas. Tai galingiausias lustas „Apple“ istorijoje, kuris yra ženkliai greitesnis ir našesnis už senesnės kartos, „S8“ modelį. „Apple“ teigimu, šis lustas turi net 5.6 milijardų tranzistorių (60 % daugiau nei ankstesniuose modeliuose), pasižymi 30% greitesniu GPU veikimu. Tai garantuoja kur kas sklandesnį ir greitesnį veikimą. Be to, naujieji „Apple“ išmanieji laikrodžiai naudoja ir keturių branduolių neuroninį variklį, kuris puikiai susidoroja su skirtingomis užduotimis ir yra net du kartus greitesnis už „Apple Watch Series 8“. Šis variklis ir mašininio mokymosi algoritmas, kartu su akselerometru, giroskopu, optiniu širdies jutikliu, kurie yra integruoti laikrodyje, leidžia naudotis dvigubo bakstelėjimo „Double Tap“ gesto ar „Siri“ funkcijomis.

Kalbant apie programinę įrangą, reikėtų paminėti, kad „Watch Series 9“ modeliuose yra įdiegta „watchOS 10“, kuri yra vienas iš svarbiausių vizualinių sistemos pakeitimų su intuityvesniais gestais. Ši programinė įranga leis pasirinkti daugybę skirtingų laikrodžio ciferblatų, suteiks galimybę naudoti naujas programėles ir atnaujinti jau esamas ir turimas. Tiesa, šios programinės įrangos atnaujinimus gaus ne tik naujausi „Apple Watch“ laikrodžiai, bet ir visi modeliai, pradedant nuo „Apple Watch Series 4“.

Naujoji magiška dvigubo bakstelėjimo (angl. „Double Tap“)  funkcija

Tiems atvejams, kai neturite galimybės ir laisvų rankų bakstelėti laikrodžio ekraną, „Apple“ sukūrė nuostabią naują funkciją, kurią pavadino „Double Tap“. Priglaudę nykštį prie rodomojo piršto du kartus, dėka jutiklių laikrodžio viduje ir neuroninio variklio galios, išvysite kaip užsidega ekranas, lyg būtumėte paspaudę veikimo mygtuką. Tačiau svarbu tai, kad ši funkcija leidžia ne tik pamatyti, kiek dabar valandų. Tokiu pat judesiu galėsite sustabdyti laikmatį, išjungti žadintuvą arba atsiliepti į skambutį. Taip pat ši funkcija leidžia naršyti programėlių ir įrankių sąraše, net neliečiant išmaniojo laikrodžio ekrano. Gaila, tik kad dabar negalime pademonstruoti šio nuostabaus veikimo, mat funkcija laikrodžiuose pasirodys kiek vėliau šiais metais.

Dar viena nauja „ AppleWatch Series 9“ serijos funkcija – itin plačios juostos 2 (UWB) lustas, kuris dabar padeda tiksliau nustatyti buvimo vietą, kad galėtumėte lengviau rasti telefoną, pasiklydusius draugus ar savo „AirTag“.

„Apple Watch Series 9“ padeda rūpintis savimi

„Apple Watch“ padeda geriau suprasti savo fizinę ir psichinę sveikatą, o jūsų sveikatos duomenys saugomi itin saugiai. Todėl dalydamiesi jais su gydytoju, draugais ar šeimos nariais išlaikote jų kontrolę. „Apple Watch Series 9“ su EKG programėle leidžia atlikti panašius matavimus kaip ir naudojant vieno nuvedimo elektrokardiografą. O programėlė „Širdies ritmas“ įspės, jei jūsų širdies ritmas yra per mažas arba per didelis ir jei turite aritmiją. Taip pat „Apple Watch Series 9“ turi unikalų jutiklį ir programėlę, kuri matuoja deguonies kiekį kraujyje pagal kiekvieną jūsų prašymą ir fone. Išsamus miego, nuotaikos matavimas, menstruacijų ciklo sekimas, platus treniruočių fiksavimas ir dar daugiau – „Apple Watch“ padeda ne tik save stebėti, bet ir motyvuoja būti aktyviems. Taip pat itin svarbios „Apple“ išmaniųjų laikrodžių funkcijos susijusios su saugumu. Jei nukritote, patekote į autoavariją ar jums skubiai prireikė pagalbos, „ Apple Watch Series 9 serijos“ sistema iškvies pagalbos tarnybas.

„Apple Watch Series 9“ baterija

„Apple Watch Series 9“ baterija veikia iki 18 valandų, o naudojant mažų energijos sąnaudų režimą – dvigubai ilgiau, net 36 valandas.

Svarbus žingsnis tvarumo kelyje link 2030 m.

Būtina paminėti, kad nuolatinių gamintojo inovacijų medžiagų, švarios energijos ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančio transporto srityse, šių metų „Apple Watch“ dabar galima rinktis su anglies dioksido neišskiriančių korpusų ir dirželių derinių variantų. Tai reiškia, kad „Apple“ išmaniųjų laikrodžių asortimente dabar yra išties „Carbon Neutral“ modelių. Tokiu būdu „Apple“ žengė didelį žingsnį link to, kad iki 2030 m. visi „Apple“ produktai būtų neutralūs anglies dioksido emisijos atžvilgiu. Naudodami naujoviškas medžiagas, švarią energiją ir mažai anglies dioksido išskiriančias medžiagas, gamintojas pašalino didžiąją dalį išmetamų teršalų. Taip pat vykdo įvairius aplinkosaugos projektus, kad kompensuotų neišvengiamą išmetamųjų teršalų kiekį. Tai tikrai sveikintas gamintojo žingsnis siūlant ne tik išskirtinius ir funkcionalius produktus, bet ir rūpinantis mūsų planeta.

Apibendrinimas

„Apple Watch Series 9“ yra galingesnis nei bet kada anksčiau, nes naujasis lustas S9 SiP reikšmingai padidina našumą ir galimybes; naujas stebuklingas dvigubo bakstelėjimo gestas; ryškesnis ekranas; spartesnė įrenginyje esanti „Siri“, dabar su galimybe pasiekti ir registruoti sveikatos duomenis ir dar daugiau. „Apple Watch Series 9“ yra išmanusis laikrodis, kurio tiesiog norisi. Jis išties stilingas, turi itin platų funkcijų ir galimybių spektrą, naudotis juo paprasta ir tikras malonumas. Įrenginys, kuris turi viską, ko norima iš šio tipo prietaiso ir dar daugiau. O ką manote jūs? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *