Apple pristatė 12 colių MacBook nešiojamą kompiuterį

Įvykusios kovo 9 dieną prezentacijos metu Apple kompanija pristatė naują 12 colių įstrižainės MacBook modelį.

Nešiojamas kompiuteris sveria 907 gramus, o jo storis siekia 13,1 mm. Tai ploniausias įrenginys visoje MacBook kompiuterių istorijoje. Taip pat pažymima, kad jis 24% plonesnis nei paskutinė MacBook Air karta, lyginant su kitais Apple kompiuteriais, turi ploniausią Retina ekraną (storis – 0,88 mm) ir pilnai metalinį korpusą. Ekranas pasižymi 2304 x 1440 pikselių (16:10) skiriamąja geba. Kompiuteriui būdingas 30% pagerintas ekonomiškumas.

Kompiuteriui kompanija sukūrė naują klaviatūrą ir jutiklinį kilimelį. Klaviatūra veikia naujo Butterfly mechanizmo pagrindu, kuris apkrovą klavišuose paskirsto vienodai ir lemia, kad jie yra 40% plonesni ir 4 kartus stabilesni. Jutikliniame kilimėlyje atsirado keturi judesio sekimo jutikliai ir nėra mechaninių mygtukų. Kursoriaus valdymo mechanizmas (dešiniojo ir kairiojo mygtukų spustelėjimai) visiškai perėjo į programinį lygmenį. Naujame jutikliniame kilimėlyje yra įprasto ir sustiprinto (Force Touch) paspaudimo galimybė. Force Touch leidžia pasiekti papildomas skaitmeninių programėlių funkcijas, pavyzdžiui, kontekstinį meniu arba paiešką.

Naujas nešiojamas kompiuteris gali būti prijungiamas prie išorinių įrenginių bevielio ryšio dėka per Bluetooth ir Wi-Fi. Tai pirmasis Apple nešiojamas kompiuteris, kuris neturi aušintuvų (energiją taupančios OS X integracijos ir Intel Core M procesoriaus dėka) bei ant korpuso turi tik dvi jungtis: ausinių ir USB-C.

Pirminis naujojo MacBook modelis turi dviejų branduolių Intel Core M procesorių su 1,1 GHz (iki 2,4 GHz) taktiniu dažniu, 8 GB RAM, 256 GB flash atminties ir Intel HD Graphics 5300 vaizdo plokštę. Kompiuteris prekyboje pasirodys nuo balandžio 10 d. ir kainuos 1299 dolerius (galingesnė versija – 1599 dolerius).

specifikacijos

 

Modelis bus prieinamas trijų spalvų: Silver, Gold и Space Gray. Taip pat reikėtų pažymėti, kad Apple atnaujino MacBook Air ir MacBook Pro linijas: abi gavo Intel i5, i7 procesorius ir Thunderbolt 2 jungtis, MacBook Air — Intel HD Graphics 6000, MacBook Pro — jutiklinį kilimėlį su Force Touch palaikymu.

macbook-inside

 

Šaltinis: Apple