Aliuminis gigantas: „Huawei Mate 8“ apžvalga

„Huawei Mate 8“ telefonas

Pusantrų metų laukėme „Huawei Mate 7“ palikuonio. Tačiau tiek laukti buvo verta, nes „CES 2016“ metu pristatytas flagmanas „Huawei Mate 8“ yra vienas galingiausių pasaulyje išmaniųjų telefonų. Talpi 4000 mAh baterija, metalinis korpusas ir pirštų atspaudų skaitytuvas. Ar yra kokių trūkumų? Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai patestavo įrenginį ir apžvelgė privalumus ir trūkumus.

Metalinis dizainas

„Huawei Mate 8“ yra tobulos elegancijos gigantas: jame suderinti 2,5D išlenkto deimanto kietumo 6 colių įstrižainės ekranas ir aviacinės klasės aliuminio korpusas.

„Mate 8“ turi didelį ekraną, milžinišką 4000 mAh talpos bateriją, o sveria mažiau nei 5,5 colio „iPhone 6s Plus“ (185 prieš 192 gramus). Su matmenimis (157×80,6×7,9 mm) gamintojas irgi gerai padirbėjo: rėmeliai aplink ekraną minimalūs. Galbūt skamba keistai, tačiau tai tikrai kompaktiškas sprendimas, nors 6 colių įrenginys galbūt ir ne kiekvieno skoniui ar rankai. Baterija ir telefono dangtelis nenusiima.

Ekranas

Išmanusis telefonas turi 6 colių ekraną su Full HD (1920×1080 pikselių) raiška ir apsauginiu „Gorilla Glass 4“ stiklu. Pikselių tankio (368 pikselių colyje) požiūriu jis nusileidžia topiniams „Android“ flagmanams, tačiau tokio tankio pakanka aiškiems vaizdams.

Galingas išmanusis telefonas

„Huawei Mate 8“ ne tik gražus ir solidus, bet ir galingas. „Huawei Mate 8“ – aukščiausio našumo lygio telefonas.  Gamintojo teigimu, telefone panaudotas greitas, neįkaistantis ir energiją taupantis lustas. Už pirmąjį punktą atsako 3 arba 4 GB (priklausomai nuo modifikacijos) operatyviosios RAM atminties ir galingas „Kirin 950“ (4 branduoliai su 2,3 GHz ir 4 branduoliai su 1,8 GHz) procesorius. Už antrąjį – 6 sluoksnių aušinimo sistema. Už telefono energijos efektyvumą atsako 16 nm gamybos technologija ir galingesnių procesoriaus branduolių ekonomiška architektūra (Cortex-A72).

Išmanusis telefonas veikia naujausios „Android Marshmallow 6.0“ ir „Huawei EMUI 4.0“ operacinių sistemų pagrindu, kurios siūlo daug įdomių funkcijų. „Įdomių“ – čia Varle.lt specialistai turi omeny tiek teigiamas, tiek neigiamas savybes. Ikonėlių išdėstymo dizainas nėra labai patrauklus ir organizuotas (nors tai gal labiau skonio klausimas). Tačiau „EMUI“ turi ir naudingų ypatybių, pavyzdžiui ekrano padalijimo režimą. Galima pasakyti, kad tokiam dideliam ekranui tokio funkcionalumo pritaikymas tikrai gera idėja, nors ir ne su visomis programomis jis veikia.

Bendrai pokyčių sąsajoje kalbant tiek apie ypatybes, tiek apie jos dizainą – nedaug. Iš nedidelių potobulinimų galima paminėti naująją ekstremalių pranešimų išsiuntimo funkciją, naują meniu, o svarbiausia tai, kad sąsaja veikia sklandžiai.

Kameros

„Huawei Mate 7“ negalėjo pasigirti puikiais kameros rezultatais, todėl „Mate 8“ atveju gamintojas čia akivaizdžiai gerokai padirbėjo. Populiarusis „Sony IMX298“ 16 megapikselių jutiklis gavo fazinį automatinį fokusavimą, triašę optinio stabilizavimo sistemą. Nuotraukų kokybė tikrai džiugina. Be to kamera pasileidžia praktiškai akimirksniu. Beje, budėjimo režime taip pat: dvigubu garso reguliavimo mygtuko paspaudimu. Kalbant apie kameros galimybes, kai kas galbūt gali labai liūdėti dėl to, kad nėra 4K raiškos turinio filmavimo galimybės. Labiausiai tikėtina, kad tokį sprendimą sąlygojo Full HD telefono ekranas.

Svarbi kameros ypatybė – profesionalus režimas, leidžiantis rankiniu būdu nustatyti parametrus (ISO, ekspozicija, kt.). Atsirado net rankinis fokusavimas ir režimai konkrečioms situacijoms (pavyzdžiui, žibintų šviesos fiksavimas, teksto ar portretų).

Kamera su optiniu vaizdo stabilizavimu – puiku. Tačiau tokių „arkliukų“ kaip lazerinis automatinis fokusavimas ar 4K filmavimo galimybė trūkumas – negerai. 2016-ųjų išmaniajame norėtųsi matyti tokias savybes.

Spartus pirštų atspaudų skaitytuvas

Šiandien pirštų atspaudų skaitytuvo buvimas nieko nestebina. Tačiau „Huawei Mate 8“ jis yra žaibiško greičio. Pasak gamintojo, jis suveikia per 0,5 sekundės. Ar taip iš tikrųjų yra, sunku pasakyti, nes paprasčiausiai neturime sąlygų pamatuoti. Bet taip, veikia iš tikrųjų labai greitai.

„Huawei“ išmaniųjų telefonų pirštų atspaudų skaitytuvas moka ne tik atrakinti įrenginį, bet ir suteikia prieigą prie skaitmeninių programėlių parduotuvės, aplankalų su asmeniniu turiniu, tam tikromis programomis. Tikrai džiugina šis papildomas funkcionalumas.

Kiek laiko veikia baterija?

„Huawei Mate 8“ baterijos talpa yra 4000 mAh ir gamintojas žada dviejų dienų autonominį veikimą. Maža to, vos 30 minučių trukmės įkrovimo turėtų užtekti visai dienai. Kaip yra iš tikrųjų? „Huawei Mate 8“ bateriją pilnai įkraunama per maždaug 2,5 valandų. Pirmosios 30 minučių iš tikrųjų aprūpina energija, kuri turėtų užtikrinti normalų visos dienos veikimą. Nors tą „normalų veikimą“ apibūdinti galima labai įvairiai.

Telefono baterija pademonstravo tikrai nuostabius rezultatus. Pavyzdžiui, intensyviai naudojantis įrenginiu (žaidžiant žaidimus) per 3 valandas įkrautos baterijos lygis nukrito nuo 100% iki 46%, o telefonas dar ramiai išsilaikė iki kitos dienos. Įprastai naudojantis išmaniuoju telefonu (skambučiai, žinutės, elektroninis paštas, „Facebook“, šiek tiek „YouTube“) baterijos be problemų užteko visai parai.

Kur tai matyta – rekordinio galingumo ir rekordinio baterijos veikimo laiko suderinimas? Drąsiai galima spausti čia tikrai riebų „patinka“.

„Huawei Mate 8“ – flagmanas, kuriuo iš tikrųjų malonu naudotis. Svarbiausia tai, kad su šiuo išmaniujoju telefonu tikrai nereikės gyventi šalia elektros šaltinio, o galingiems išmaniesiems telefonams tai labai svarbu. Telefonas turi tik du trūkumus. Vienas – tai 2016 metams per mažoka ekrano raiška. Antrasis trūkumas – kamera, kuri kaip ir gera, bet galėtų būti geresnė. Visa kita – be priekaištų. Nuostabus metalas, sparčiai veikiantis pirštų atspaudų skaitytuvas, rekordinis tokiam galingumui baterijos veikimo laikas ir pirmoji vieta našumo testuose – tai jums tikrai ne juokeliai.

Apibendrinant galima teigti, kad „Huawei Mate 8“ yra didelis telefonas tiesiogine ir perkeltine prasme. Šis 6 colių monstras rodo, kokia kryptimi žengia „Huawei“ išmaniųjų telefonų kūrimo kelyje. Kompanija jau nenori būti siejama su „kinietiškumu“, bet su aukščiausios klasės produktais ir to tiesiog neįmanoma nepastebėti „Huawei Mate 8“ įrenginyje.