Akumuliatoriai

Automobilio eksploatavimo laikotarpiu jo akumuliatorių gali tekti keisti ne vieną kartą. Akumuliatorių reikia pakeisti, kai pasibaigia jo eksploatavimo trukmė arba kai jis netyčia išsikrauna, pavyzdžiui, palikus įjungtus žibintus ar kitus elektros priedus. Išsikrovęs akumuliatorius gali tapti tikra bėga, ypač tada, kai negalite surasti akumuliatoriaus užvedimui kito akumuliatoriaus pagalba skirtų laidų arba tada, kai tenka laukti pagalbos kelkraštyje. Jeigu rinkdamiesi akumuliatorių būsite iniciatyvūs, galėsite būti tikri, kad jūsų automobilis bus pasirengęs tada, kai ir jūs esate pasirengę. Šiame akumuliatoriaus pirkimo gide mes pateiksime pagrindinius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti naudojant ir keičiant akumuliatorių.

Akumuliatoriaus priežiūra
Jeigu naudojate priežiūros nereikalaujančius, sandarius akumuliatorius, jums nereikės tikrinti elektrolito lygio ar jo pildyti. Nors dauguma sandarių akumuliatorių turi lygų paviršių, yra tvirtinama, kad kai kurie akumuliatoriai su dangteliais taip pat nereikalauja papildomos priežiūros. Nors gamintoja teigia, kad absorbuojančio stiklo audinio (AGM) akumuliatoriai yra saugesni, tačiau jie yra brangesni už įprastus akumuliatorius, kurių eksploatavimo savybės yra ne ką prastesnės ar net geresnės (remiantis mūsų atliktu akumuliatorių palyginimu). Aukšto lygio AGM akumuliatorių naudingiausia rinktis tais atvejais, kai akumuliatorių sunku pasiekti dėl automobiliui būdingo dizaino.

Įsitikinkite, kad akumuliatorius tinka jūsų automobiliui ir patenkina jūsų važiavimo poreikius
Kai ateina laikas pakeisti esamą akumuliatorių ir įsigyti naują, būtinai rinkitės akumuliatorių, kurio dydis ir dizainas (arba tipas) tinka jūsų automobiliui.
Rinkitės akumuliatorių, kuris tinka jūsų klimato ir vairavimo sąlygoms. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate šiltesnio klimato sąlygomis, labai svarbu rinktis tokį akumuliatorių modelis, kuris pasižymėjo geromis eksploatavimo savybėmis atliekant akumuliatoriaus gyvavimo trukmės testavimą. Dažnai pasitaikanti aukšta temperatūra labai paveikia akumuliatorius, padidina plokštelių koroziją ir dėl šios priežasties greičiau išgarinamas srovei reikalingas elektrolitas. Ilga akumuliatoriaus gyvavimo trukmė taip pat svarbi, jeigu dažnai važiuojate trumpus atstumus ir neturite daug laiko akumuliatoriaus įkrovimui.
Be gerų eksploatavimo trukmės savybių, rinkdamiesi akumuliatorių atsižvelkite į šalto užvedimo amperų ir rezervinės talpos testavimo rezultatus. Testuojant šias savybes dauguma mūsų palygintų automobilių akumuliatorių užtikrina gerą rezultatą, tačiau skiriasi jų efektyvumo savybės.

Kaip išsirinkti akumuliatorių
Visi akumuliatoriai, net veikdami be apkrovos, laikui bėgant praranda savo krūvį. Taigi rinkitės ne senesnį nei šešių mėnesių senumo akumuliatorių. Ant daugumos akumuliatorių korpuso rasite gabenimo kodą. Kai kuriuose iš jų mėnuo žymimas raide (pavyzdžiui, sausio mėnuo žymimas „A“ raide), o metai nurodomi skaitmenimis (pavyzdžiui, 2008 m. žymimi „8“ skaitmeniu); kituose koduose pateikiama skaitmeninė data.
Jeigu visos akumuliatorių savybės sutampa, rinkitės akumuliatoriaus modelį su patogiu plastikiniu kabliu. Jeigu akumuliatorius turi tokią rankenėlę, jį patogiau pakelti ir nešti.  Be to, šios rankenėlės pagalba paprasčiau nuleisite akumuliatorių ant padėklo ankštoje variklio erdvėje.

Pakartotinis akumuliatoriaus panaudojimas
Toksišką akumuliatoriaus šviną ir rūgštį galima lengvai perdirbti, ir dauguma pardavėjų utilizuos šias medžiagas už jus. Už tai galite sumokėti mokestį, kuris bus grąžinamas, jeigu pakeitę akumuliatorių nauju, grąžinsite senąjį akumuliatorių.