> 50% nešiojamų kompiuterių žaidėjams gamina dvi kompanijos

Žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuterių rinka nuolat auga. Tačiau didžiają dalį parduodamų pasaulyje produktų gamina tik dvi kompanijos: „Asus“ ir „MSI“.  

„DigiTimes“ praneša, kad 2015-ieji metai žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių pardavimų požiūriu buvo labai geri. Nepaisant to, kad metai dar nesibaigė, skaičiuojama, kad pasauliniai žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuteriai tiekimai pasieks nuo 3,8 mln. iki 4 mln. vienetų skaičių. Turint omenyje tai, kad bendrai nešiojamų kompiuterių pardavimai pasaulyje mažėja, ši tendencija yra labai džiuginanti, ypač dviem Taivano kompanijoms.

Tos dvi kompanijos – tai „Asus“ ir „MSI“. Prognozuojama, kad šiais metais jos bus atsakingos už daugiau nei 50% žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuterių pardavimus visame pasaulyje. „Asus“ gali pasiekti 1,1 mln. vienetų pardavimų lygį, o „MSI“ – apie 900 tūkst. Tokia informacija visai nestebina, nes būtent šios dvi kompanijos stipriai remia žaidėjų rinką ir gamina labai daug specialiai žaidėjams skirtų produktų. „Asus“ prekės ženklas „Republic of Gamers“ (ROG) jau seniai yra vienas labiausiai atpažįstamų ženklų, susijusių su žaidėjams skirta įranga. Panašiai yra ir su tuo drakonu, kuris puikuojasi ant žaidimams skirtų „MSI“ kompanijos nešiojamų kompiuterių („Dragon Army“).

Nepaisant to, kad šioje rinkoje dominuoja dvi kompanijos, kiti gamintojai irgi nepasiduoda. Pastaraisiais mėnesiais ypač pasistengė „Lenovo“, „Dell“ (su „Alienware“ ženklu), „Haier“ ir „Acer“, kurie rengia (ar jau paleido į rinką) dar daugiau žaidėjams skirtų produktų.

Dar didesnio žaidėjams skirtų produktų skaičiaus dėka, 2016-ieji turėtų būti žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių pardavimų požiūriu rekordiniai metai. Prognozuojama, kad ateinančiais metais jų pardavimai gali pasiekti net 5 mln.

Šaltinis: DigiTimes