TOP 10 geriausi stalo žaidimai 2023. Kokiais naujais žaidimais papildyti savo stalo žaidimų kolekciją?

Pasibaigus vasarai, vakarams ilgėjant ir dienoms trumpėjant vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tiesa, toks ilgas ir dažnas buvimas juose gali kelti nuobodulį. Visi stengiasi rasti naujų ir įdomių veiklų, kuriomis papildytų savo laisvalaikį, ilgus vakarus namuose. Na, o peržiūrėjus visus filmus ir serialus, perskaičius visus namuose turėtus bestselerius, dažnas, imasi stalo žaidimų. Stalo žaidimai – visą šeimą, artimuosius ir draugus suburiantys žaidimai, kurie skatina kūrybiškumą, protinę veiklą ir garantuoja turiningą bei smagų laiko praleidimą. Vieni iš jų – tinkamesni vaikams, kitais džiaugiasi suaugusieji. Na, o platus ir įvairus jų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas gali rasti sau tinkamiausius, įdomiausius ir labiausiai įtraukiančius stalo žaidimus. Kasmet, šių žaidimų kūrėjai į rinką paleidžia vis naujus stalo žaidimus ar naujas klasikinių žaidimų versijas, kuriomis siekia nustebinti ir pradžiuginti visus entuziastus. Na, o jei pristigote idėjų, kokį naują stalo žaidimą pasirinkti, verta peržvelgti šių, 2022 metų TOP stalo žaidimų sąrašą.

1.  „Monopolis: keliauk. Pasaulinis turas“

Turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris nors kartą nebūtų žaidęs ar bent jau girdėjęs apie stalo žaidimų karaliumi tituluojamą žaidimą – Monopolis. Tai visų laikų populiariausias, plačiai visame pasaulyje žinomas ir visų amžiaus grupių mėgiamas piniginis žaidimas. Šių metų Monopolio naujiena – „Monopolis: keliauk. Pasaulinis turas“. Tai žaidimas, kuris vos pasirodęs prekyboje iš karto atsidūrė TOP pozicijose. Šis stalo žaidimas leis ne tik mokytis valdyti pinigus, bet ir keliauti bei aplankyti įspūdingiausias pasaulio vietas. Galima sakyti, kad tai klasikinis Monopolio žaidimas su mažu cinkeliu, kuris sukuria daugiau įdomumo, dar labiau įtraukia. Žaidėjai perka kelionių vietas ir jas aplanko, žaidimo formoje. Taip pat, žaidimo metu varžomasi dėl išsikeltų tikslų, dedami antspaudai ant žaidimų lentos bei yra kuriami atsiminimai, kurie yra užrašomi ant specialių kortelių. Tokiu būdu, šauniai ir smagiai papildysite ir ateities žaidimus, kuriuose galėsite pasidalinti prisiminimais. Negana to, šis žaidimas puikiai tiks ir užkietėjusiems geografijos fanams, tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tačiau, svarbu suprasti, kad Monopolis nėra tik žaidimas. Tai ir naudingas, prasmingas užsiėmimas, kurio metu mokysitės nusiraminti sukilus emocijoms, išmoksite jas tinkamai išreikšti ir valdyti. Iš dalies, Monopolis moko, kad reikia susitaikyti ir su pralaimėjimu. Na, o tai naudinga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

2.  Mattel Žaidimas „Piešimas ore“

Dar vienas populiarus ir didelio pasisekimo sulaukęs žaidimas – „Piešimas ore“. Tai stalo žaidimas, kuris jau kelis metus iš eilės užima aukščiausias vietas TOP stalo žaidimų sąrašuose. Galima drąsiai teigti, kad „Piešimas ore“ žaidimas yra vienas iš moderniausių ir inovatyviausių stalo žaidimų, rinkoje. Šis itin linksmas ir interaktyvus žaidimas puikiai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms. Kol vienas žaidėjas piešia ore, kiti turi spėlioti, ką vaizduoja piešinys, matydami telefono, planšetinio kompiuterio ar televizoriaus ekrane atsirandančius paveikslėlius. Žaidimas yra žaidžiamas 2 komandomis, o kabliuku galime laikyti tai, kad piešiantis užuominas žmogus jas piešia ore ir pats nemato, kaip jos yra atvaizduojamos ekrane. Pati „Piešimas ore“ žaidimo programa yra lengvai naudojama ir perprantama. Negana to, galima rinktis kelis žaidimo režimus, nusistatyti norimą laikmatį.

3.  Mattel stalo žaidimas „Beždžionėlės akrobatės“ (angl. Tumblin’ Monkeys)

Jei ieškote, kokiu žaidimu nustebinti mažuosius stalo žaidimų entuziastus – Mattel gamintojo žaidimas „Beždžionėlės akrobatės“. Tai puikus žaidimas mažiausiems vaikams, kuris tikrai juos sudomins ir įtrauks. Tiesa, naudinga pabrėžti, kad šis linksmas žaidimas, iš tiesų, reikalauja atidumo, susikaupimo, tačiau, jį išmokti ir žaisti tikrai yra labai lengva ir smagu. Žaidimo eiga labai paprasta: žaidėjai į medį tvirtina spalvotus pagaliukus ant kurių tupdo beždžionėles. Vėliau, metamas žaidimo kauliukas, o iškritusi spalva simbolizuoja tai, kokios spalvos pagaliuką žaidėjui teks ištraukti nuo medžio. Tačiau, čia susiduriama su problema, kadangi, pagaliuką reikia ištraukti taip, kad nebūtų užkliudytos tupinčios beždžionėlės. Laimėtoju skelbiamas tas, kuris surenka mažiausiai beždžionėlių, nukritusių nuo medžio. Trumpai apibendrinant galime teigti, kad šis žaidimas tikrai įtraukia, sudomina ir vilioja savo spalvingumu ir žaismingumu.

4.  „Mano pirmasis Monopolis“

Vienas iš naujausių stalo žaidimų, mažiesiems. Kaip ir minėjome anksčiau, Monopolis yra stalo žaidimų karalius, plačiai žinomas ir žaidžiamas visame pasaulyje. Na, o „Mano pirmasis Monopolis“ žaidimo versija yra puikus pasirinkimas patiems mažiesiems, norintiems susipažinti su šiuo žaidimu. Šios versijos žaidimas turi dvipusę žaidimo lentą, o tai reiškią, kad jį galima žaisti dviem būdais. Kadangi, yra skirtas mažiausiems vaikams, šis Monopolio žaidimas tikrai nėra sudėtingas. Dėka anksčiau paminėtų dviejų žaidimo lentos pusių, „Mano pirmasis Monopolis“ gali augti kartu su vaiku. Viena jo pusė yra lengvesnė ir tinka mažesniems vaikams nuo 4 metų. Tuo tarpu, lentą apvertus, žaidimas tampa sudėtingesnis, todėl, puikiai tinka dar didesniems ir vyresniems vaikams. Skirtingų lygių žaidimo kortelės ir žaidimo pinigai garantuoja sklandų žaidimą. Nors šis žaidimas pasirodė tik šių metų pavasarį, jis iš karto sulaukė didžiulio susidomėjimo ir sėkmės.

Stalo žaidimas „Monopolis“

5.  Mattel stalo žaidimas „Blokus“

Jei jums atsibodo įvairūs piniginiai stalo žaidimai, kur reikalingas skaičiavimas ar kauliukų metimas, tikrai galite rinktis naują Mattel gamintojo sukurtą, dar šiais metais pasirodžiusį žaidimą „Blokus“. Tai visai šeimai puikiai tinkantis stalo žaidimas. Šis žaidimas turi tik vieną taisyklę, bet suteikia begalinę žaidimo įvairovę. „Blokus“ žaidimo tikslas – kuo daugio blokelių padėti ant žaidimo lentos, kad pasibaigus žaidimui ir skaičiuojant taškus, žaidėjas jų turėtų kuo mažiau. Kiekvienas žaidėjas gauna 21 blokelį turintį rinkinį, kuris gali būti skirtingų spalvų. Blokeliai ant lentos yra dedami taip, kad žaidėjo turima spalva liestųsi tik kampais, o taip pat, juos dėliojant yra siekiama užblokuoti galimus varžovų ėjimus. Kai ant žaidimo lentos nebelieka vietos blokelių dėjimui, žaidimas yra baigiamas ir pradedamas skaičiavimas. „Blokus“ puikiai tiks tiek vaikams, tiek suaugusiems ir garantuos tikrai smagų ir įdomų laiko praleidimą.

6.  Mattel stalo žaidimas „Scrabble“

Stalo žaidimų klasika galima laikyti ne tik Monopolį, bet ir puikų žaidimą, pavadinimu „Scrabble“. Tai puikus, klasikinis, lietuvių kalba žaidžiamas stalo žaidimas, kuris puikiai tiks visai šeimai, draugų būriui. „Scrabble“ stalo žaidimas sujungia raides ir žmones, turiningam laiko leidimui. Vienu metu, žaidimą gali žaisti iki 4 žaidėjų, o jo metu reikia sudėlioti žodžius, besikryžiuojančius žaidimo lentoje, kryžiažodžio forma. Tam naudojamos raidžių plytelės, o kiekviena raidės plytelė nurodo ir taškų skaičių. Kas surenka daugiausiai taškų, tas laimi žaidimą. Šis žaidimas puikiai tiks vaikams nuo 10 metų amžiaus, o susiskirsčius komandomis, žaidimą galės žaisti ir daugiau žaidėjų. Žadimas „Scrabble“ ne tik leis smagiai praleisti laiką, bet ir bus itin naudingas, kadangi, žaidžiant lavinsite savo kalbinius įgūdžius, praplėsite turimą žodyną.

7.  Tactic Žaidimas „Pabėgimas iš Alkatraso 2034“

Mėgstate strateginius stalo žaidimus? Tuomet jums tikrai turėtų patikti naujiena iš Tactic gamintojo – „Pabėgimas iš Alkatraso 2034”. Tai pirmasis šio gamintojo strateginis žaidimas, kuris tikrai įtraukia ir yra įdomus. Šis žaidimas nukelia į netolimą ateitį, 2034 metus, pirmąjį pasaulyje automatizuotą kalėjimą – Alkatrasą. Šiame kalėjime laiką tenka leisti patiems blogiausiems. Nors siekiant užtikrinti kalėjimo saugumą buvo pasikliauta įvairiomis apsaugos sistemomis, kameromis, robotais ir dronais, sistema dar iki galo nėra aktyvuota. Na, o atvykus sistemų tyrėjų grupei įvyksta nesusipratimas ir jie visi tampa Alkatraso kaliniais. Tad, šio žaidimo tikslas – pabėgti iš Alkatraso kalėjimo ir salos. Tam prireiks įvairių kortelių, kurios ne tik padės pabėgti, bet ir leis suvienyti jėgas su kitais kaliniais. Šis žaidimas beprotiškai įtraukia, yra įdomus, skatina mąstyti ne tik logiškai, bet ir kūrybiškai. Tai žaidimas, skirtas 2-6 žaidėjams, o jo trukmė gali svyruoti nuo 45 iki 90 minučių, priklausomai nuo pasirinktos strategijos, žaidėjų skaičiaus.

8.  Trefl stalo žaidimas „Paprasčiausiai P“

Užkietėjusiems galvosūkių mėgėjams tikrai turėtų patikti Trefl gamintojo naujiena – stalo žaidimas „Paprasčiausiai P“. Tai puikus žaidimas norintiems lavinti žodyną, nes užuominas reikia sakyti žodžiais prasidedančiais P raide. Nors šis žaidimas rekomenduojamas vaikams nuo 10 metų, suaugusiems taip pat „bus ką veikti“. „Paprasčiausiai P“ yra labai linksmas vakarėlių žaidimas, kurį galės žaisti daugiau nei 3 žaidėjai. Vienas žaidėjas aiškina užkoduotą žodį, o kiti, tuo tarpu, turi jį atspėti. Svarbu dar kartą pabrėžti, kad visos užuominos turi būti pateikiamos žodžiais, prasidedančiais iš P raidės. Sėkmingai paaiškinus žaidėjas gauna pupą, o surinkęs jas 5 – laimi! 168 užuominų kortelės garantuoja, kad žaidimas bus smagus ir įtraukiantis!

9.  Hasbro stalo žaidimas „Jenga Maker“

Jenga – vienas iš žinomiausių, smagiausių ir labiausiai įtraukiančių stalo žaidimų, rinkoje. Naujasis stalo žaidimas „Jenga Maker“ puikiai tiks visai šeimai ir greitai užkariaus visų širdis. Susiskirstę į komandas, galėsite pradėti įtampos kupimą, bet tikrai labai smagų blokelių statymo žaidimą. Kiekviena komanda turi išsirinkti po norimą instruktorių ir statytoją. Instruktorius pasakoja kaip konstrukciją statyti iš parodytos kortelės, o statytojas privalo teisingai sudėti blokelius. Tiesa, čia yra vienas kabliukas – negalima gestai rodyti instrukcijų ir žvilgčioti į kortelę! Visos komandos stato vienu metu ir varžosi, kuri blokelių konstrukciją pastatys pirma. Ta, komanda, kuri pirmoji uždeda karūną ant savo statinio – laimi. Na, o 200 skirtingų objektų patikina, kad kiekviena komanda turės pakankamai bandymų laimėti.

Stalo žaidimai

10. Tactic stalo žaidimas „iKNOW 2.0“

Naujasis, kultinio stalo žaidimo „iKnow“ leidimas – „iKnow 2.0” tikrai nepaliks abejingų. Nauji, dar įdomesni ir suktesni klausimai tik labiau įtrauks ir sudomins. Jei mėgstate viktorinas, norite parodytu savo žinias ir azartiškai pakovoti prieš savo šeimą ar draugus, „iKnow 2.0” yra tai, ko jums reikia. Tai nenuspėjamas žaidimas, kuris greitai gali pasisukti bet kokia linkme. Galima žaisti drąsiai, o taip pat ir atsargiai, renkant taškus ir klausant užuominų. Kas surinks daugiausiai taškų – tas ir laimės šį smagų žaidimą. Tai puikus būdas praplėsti žinias, sužinoti naujų dalykų ir tiesiog smagiai praleisti laiką su šeima, draugais ar artimaisiais.

Visi šie stalo žaidimai sulaukė didžiulio susidomėjimo ir populiarumo būtent 2022 metais. Tai puikūs žaidimai, skirti tiek visai šeimai, tiek vaikams ir suaugusiems. Pasirinkę tinkamą žaidimą, pagal turimus poreikius, norus ir pomėgius, galėsite puikiai, smagiai, o svarbiausia – turiningai praleisti laiką! Visus šiuos ir dar daugiau stalo žaidimų rasite Varlėje!

Kodėl naudinga ir verta žaisti stalo žaidimus?

Įvairių žaidimų idėjos ir panašios stalo žaidimų užuominos gali nukelti mus tūkstančius metų atgal. Nors stalo žaidimai kaip hobis populiarumo sulaukė sąlyginai neseniai, labai svarbu suprasti, kad jų ištakos siekia gilia senovę. Archeologų teigimu, pirmos stalo žaidimų užuomazgos jau buvo naudotos prieš beveik 5000 tūkstančius metų. Kadangi, archeologiniai įrodymai, žetonai, kauliukai buvo rasti Artimuosiuose Rytuose, Europoje, iš būtent čia šie žaidimai ir yra kildinami. Ilgainiui, stalo žaidimai ėmė plisti per įvairias kultūras. Dalis jų buvo karinės tematikos, vėliau imti naudoti ir strateginiai stalo žaidimai bei juos imta žaisti varžymosi vienas prieš kitą principu.

Tiesa, stalo žaidimai didesnį savo populiarumą pasiekė XX a. Puikus to pavyzdys – 1903 metais, JAV išleistas stalo žaidimas, kuris vėliau evoliucionavo į visiems mums puikiai žinomą, stalo žaidimų karaliumi laikomą Monopolį. Laikui bėgant, stalo žaidimai su trenksmu atkeliavo į Europą, o prasidėjus XXI a., jie, savo populiarumu, šovė į viršų ir buvo imti naudoti itin plačiai. Galbūt dėl to, šiomis dienomis, daugelis stalo žaidimų žaidimą laiko hobiu, jis siejamas su šeimos ir draugų susibūrimais, vakarėliais. Šiomis dienomis, galima rasti įvairiausių, skirtingų stalo žaidimų. Vieni yra strateginiai, kiti – labiau loginiai, o treti gali būti laikomi paprastais, pramoginiais žaidimais.

Nepaisant to, kokio tipo stalo žaidimą išsirinksite, naudinga žinoti, kad jų žaidimas ne tik leidžia smagiai ir įdomiai praleisti laiką, bet ir teikia nemenką naudą. Tai viena iš turiningiausių pramogų, kuria naudinga užsiimti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Teigiama, kad stalo žaidimai lavina komandinio darbo įgūdžius, ugdo kantrybę, moko susitaikyti tiek su pralaimėjimu, tiek sveikai džiaugtis pergalėmis. Be kitą ko, žaisdami stalo žaidimus lavinsite ir skatinsite smegenų veiklą, gerinsite atmintį, mokysitės priimti kūrybiškus sprendimus. Pravartu pabrėžti, kad stalo žaidimai itin naudingi yra ir mažiesiems. Jie ne tik lavina vaikų smegenis, bet ir gali prisidėti prie kalbinių įgūdžių gerinimo, mokymosi mokytis, pasaulio pažinimo, asmenybės kūrimo ir lavinimo. Tiek suaugę, tiek vaikai, žaisdami stalo žaidimus dažnai, gali pastebėti progresą, kovojant su dėmesio sutelkimo problemomis. Negana to, tai gali tapti ir puikiu pabėgimu nuo kasdienių problemų, streso. Tad, jei norite ne tik smagiai,  bet ir prasmingai bei turiningai praleisti laiką, stalo žaidimų žaidimas gali būti būtent tai, ko joms reikia. Tikime, kad pasižvalgę plačiame Varlė.lt stalo žaidimų asortimente, sau tinkamą rasite lengvai ir greitai! Na, o iškilusius klausimus ir abejones, susijusias su stalo žaidimais, jums visada padės išspręsti ir Varle.lt specialistai!

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *