20% rinkos sudarys 4K televizoriai?

4K ekranų ir, visų pirma, visų naujų televizorių populiarumas dėl kainų išsivysčiuose šalyse bei Kinijoje kritimo turėtų augti greičiau. Specialistų teigimu, šio efekto rezultatas bus toks, jog 4K televizorių dalis visoje rinkoje globaliai pasieks 20%. Tai yra optimiškiauski kada nors įrangos elementų tiekėjų pateikti skaičiavimai.

Jau dabar pagaminti 4K ekraną (televizoriaus arba monitoriaus) yra 15% brangiau nei Full HD (1080p) matricą. Žvelgiant iš eilinio naudotojo perspektyvos, viskas neatrodo taip gerai, nes mažmeninėje prekyboje 4K ekranai, lyginant su Full HD yra vidutiniškai du kartus brangesni. Tai reiškia, jog gamintojai bei prekybininkai taiko labai dideles maržas. Jie taip pat turi dideles galimybes mažinti 3840 x 2160 pikselių skiriamosios gebos ekranų kainas neprarandant pelningumo. Dauguma gamintojų 4K televizorius ir monitorius labiau linkę išlaikyti „premium“ įrenginių klasėje, tačiau, pasak analitikų, anksčiau ar vėliau dėl augančios konkurencijos jie bus priversti kainas mažinti.

Šiuo metu prognozuojama, kad 2015 metais rinkoje pasirodys nuo 200 iki 2010 milijonų naujų televizorių, iš kurių 4K modeliai sudarys 20%, tai yra daugmaž 40 milijonų vienetų. Šių planų įgyvendinimas bus realus tik tada, jei kainos iš tikrųjų pradės pagaliau kristi ir tuo pačiu pastebimai padidės 4K skiriamosios gebos filmų pasiūlos prieiga. Asmeninių kompiuterių rinkoje pamažu pasiekiamas tas taškas, kai 4K skiriamoji geba žaidimuose nebebus prabanga, todėl ir šiame ekranų segmenete taip pat galima tikėtis prieaugio.

Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad 4K skiriamosios gebos filmų prieigą šiuo metu labiausiai gali paspartinti internetas, t.y. transliacijų paslaugos. Fizinių laikmenų pusėje situacija vis dar nekokia. Blu-ray 4K standartas vis dar nėra oficialiai užbaigtas, o be jo dalis potencialių klientų susilaiko nuo 4K televizoriaus įsigijimo. Analitikai prognozuoja, kad šiais metais didžiausias 4K ekranų augimas bus JAV ir Kinijoje, kai tu tarpu paklausa Europoje ir Japonije nepasikeis.

 

Šaltiniai: Digitimes, Forbes